TÜREK Hakkında

Türkiye Rüzgar Sektörünün Değerli Paydaşları,
Cumhuriyetimizin 100. Yılını idrak ettiğimiz 2023 yılına sektör olarak bizler de güçlü bir giriş yaptık ve çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Sizlerin kıymetli katılımları ve tam desteği ile gerek Türkiye içinde gerekse yurtdışında sektörümüzün gelişimi adına hep birlikte imza attığımız bu çalışmalar bizi rüzgar kurulu gücünde 12 bin MW’a taşıdı. Ulusal enerji planlamamız doğrultusunda bundan sonra her yıl en az 3 GW’lık kurulu güç gerçekleştirmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Buradan hareketle sektörümüzü çok daha ileri noktalara götürmek adına faaliyetlerimizi yoğunlaştırıyoruz.
Bildiğiniz üzere Türkiye rüzgar sektörünün yıl içerisindeki en büyük ve en çok merakla beklenen etkinliği Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi’ni geçtiğimiz yıl rüzgarın kalbi addettiğimiz İzmir’de 2.400’den fazla sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleştirmiştik. Bu yılki rotamız ise İstanbul.
WindEurope 2026 Fuarı ve Konferansı’na da aday gösterdiğimiz İstanbul’u bu heyecana şimdiden hazırlamak istedik. İstanbul’un Avrupa’nın güçlü şehirlerini geride bırakacağına inanıyoruz. Bu noktada hepinizi sektörümüzün gücünü gösterebilmek adına yaptığımız görünürlük çalışmalarına destek vermeye davet ediyoruz.
Bu vesileyle Cumhuriyetimizim 100. Yılı’nda Türkiye rüzgar sektörünün hikayesini hep birlikte anlatabilmek için hepinizi 7-8 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul Hilton Bomonti Otel’de gerçekleştireceğimiz 12. Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi’nde şimdiden yerinizi almaya davet ediyoruz. Gelin hikayemizi ve hedeflerimizi birlikte seslendirelim!
Saygılarımızla,
İbrahim ERDEN
Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği
Yönetim Kurulu Başkanı