Kongre Hakkında

TÜREB her yıl düzenlediği Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi’ni, Cumhuriyetimizin 100. Yılında, 7-8 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul Hilton Bomonti Hotel’de gerçekleştirecek.

Kongrede geçmiş yıllarda olduğu gibi güncel konularla ilgili düzenlenecek oturumlara ek olarak geçen yıl başlattığımız ve gelişmekte olan yenilikçi konulara yer verdiğimiz “Geleceğin Rüzgârı | Future of Wind” yan etkinliği kapsamında önemli oturumlar ve firma stantları bu yıl da TÜREK’te yer alacak.  Enerji depolama, hidrojen ve deniz üstü rüzgâr gibi önemli konular bu bölümde yer alacak ve sektör katılımcıları değerli misafirlerimizi dinleme imkânı bulacaktır.

Ayrıca, rüzgâr endüstrisinin Avrupa’daki en önemli temsilcisi olan WindEurope’un desteği ile tedarik zincirinin öneminin vurgulanacağı önemli bir ortak etkinlik yapılacaktır. Avrupa’dan geniş bir katılımın beklenildiği “Türk Tedarikçiler Günü | Turkish Supplier Day” isimli bu etkinlikte, global türbin üreticileri, ana aksam tedarik şirketlerinin yöneticileriyle ve yerel firmaların temsilcileriyle bir araya gelecek ve yerel firmalarımız fuar alanında yerlerini alacaktır.

Son olarak, yine 2022 yılında başlattığımız Kariyer Fest’e bu sene de devam ederek sektöre adım atmayı planlayan öğrencilerimize rehberlik etmek ve onlara kariyer yollarında ışık tutmaya devam etmek istiyoruz.

Sektörümüzün etkili buluşma platformu olan TÜREK’te kamu, sanayi, yatırımcı, finans kuruluşları ve diğer tüm paydaşlarımızla bir araya gelecek olmaktan dolayı heyecanlıyız. Yüce Atatürk’ün sözünden hareketle sektörümüzün Türkiye’ye katkısını en üst düzeye çıkarmak ve ülkemize daha da faydalı olmak adına sizlerle 7-8 Kasım 2023’te İstanbul Hilton Bomonti Otel’de yapılacak TÜREK 2023 etkinliğimizde buluşmayı ümit ediyoruz.