Ulaşım

Şişli’nin ünlü Bomonti semtinde yer alan ve Levent, Maslak gibi önemli iş merkezlerinin yanı sıra şehrin eğlence nok kolayca ulaşım imkanı sunan bu harika İstanbul oteli, Bomonti ve Dolmabahçe arasında bulunan tünel ile Boğaz’a 5 dakika mesafede; İstanbul Havalimanı’na sadece 30 dakika mesafededir.

Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’a Toplu Taşıma ile Nasıl Ulaşılır

Buraya ulaşmak için toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih ediyorsanız, şanslısınız. İstanbul, sizi bu lüks otele kısa sürede ulaştırabilecek kapsamlı ve verimli bir toplu taşıma ağına sahiptir. İşte şehrin ulaşım sisteminde gezinmenize ve varış noktanıza sorunsuz bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacak adım adım bir rehber:

1. İstanbul’a varış
İstanbul’a hava yoluyla geliyorsanız, şehrin iki büyük havalimanından birine ineceksiniz: İstanbul Havalimanı (IST) veya Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (SAW). Her iki havalimanı da şehir merkezine taksiler, servisler ve otobüsler gibi çeşitli ulaşım seçenekleri sunuyor.

2. İstanbul Havalimanı’ndan (IST):
İstanbul Havalimanı’nda "HAVAIST" servislerini arayın. Bu konforlu, klimalı otobüsler şehrin çeşitli bölgelerine doğrudan ulaşım sağlar. Zincirlikuyu’ya giden HAVAIST Otobüs Hattı IST-19’a binmelisiniz. Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center, yakınlardaki Bomonti semtinde yer almaktadır. Otele ulaşmanın en kolay yolu taksiye binmektir. Ya da Gayrettepe Metro İstasyonu’na yürüyebilirsiniz. Yenikapı yönüne giden M2 metrosuna binin. Osmanbey istasyonunda trenden inin.  Pangaltı çıkışından çıkın. Otele taksi ile ulaşabilir (yaklaşık 1,5 km) veya yürüyebilirsiniz. Otel yaklaşık 15 dakika yürüme mesafesindedir.

3. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan (SAW):
SAW’a geliyorsanız, Havabüs servisiyle İstanbul’un Anadolu yakasındaki Kadıköy’e gidebilirsiniz. Oradan Zincirlikuyu’ya bağlanan Metrobüs hattına aktarma yapabilirsiniz. Otel, Zincirlikuyu’dan kısa bir taksi yolculuğu veya yürüyüş mesafesindedir. Ya da Ayrılıkçeşmesi İstasyonu’ndan Halkalı veya Ataköy yönüne giden Marmaray Trenine binebilirsiniz. Trenden Yenikapı İstasyonu’nda inin. Hacıosman yönüne giden M2 Metro hattını kullanarak Osmanbey’e gidin. Osmanbey İstasyonu’nda trenden inin. Pangaltı çıkışından çıkın. Otele taksi ile ulaşabilir (yaklaşık 1,5 km) veya yürüyebilirsiniz. Otele yürüme mesafesi yaklaşık 15 dakikadır.4. İstanbul içinde Toplu Taşıma Kullanımı:

Metro: Yenikapı ile Hacıosman arasında çalışan M2 Metro hattını kullanın. Trenden inmeniz gereken istasyon Osmanbey’dir.  İstasyondan Pangaltı çıkışından çıkın. Otele taksi ile ulaşabilir (yaklaşık 1,5 km) veya yürüyebilirsiniz. Otele yürüme mesafesi yaklaşık 15 dakikadır.

Metrobüs: Metrobüs, İstanbul’un ana otoyolları boyunca çalışan özel şeritli bir otobüs hizmetidir. Mecidiyeköy istasyonunda duran Metrobüs hattı 34AS veya 34BZ’ye binmeniz gerekiyor. Bu istasyon Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’a yaklaşık 25 dakika yürüme mesafesindedir. Ya da otele gitmek için taksi tercih edebilirsiniz.
İstanbul’un toplu taşıma sisteminin iyi bağlantılara sahip ve kullanıcı dostu olduğunu, ancak yoğun saatlerde kalabalık olabileceğini lütfen unutmayın. Şehirdeki tüm toplu taşıma araçlarına kolay erişim sağlayan, yeniden yüklenebilen temassız bir kart olan İstanbulkart satın almayı düşünebilirsiniz.

Bu rehber sayesinde Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’a toplu taşıma ile ulaşmakta ve bu canlı şehirde konaklamanızın tadını çıkarmakta sorun yaşamayacaksınız. İyi yolculuklar!