Davet Mektubu

Türkiye Rüzgar Sektörünün Değerli Paydaşları,

Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği tarafından bu yıl 12.’si düzenlenecek olan Türkiye Rüzgâr Enerjisi Kongresi (TÜREK), Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamalarının hemen ardından, 7-8 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul Hilton Bomonti Hotel’de gerçekleştirilecektir.

Çalışmalarını ‘Türkiye için stratejik sektör ilanı’ amacıyla sürdürdüğümüz rüzgâr enerjisi sektöründeki en son gelişme ve fırsatların, hem ülkemizden hem de dünyanın dört bir yanından gelecek paydaşlar, politika yapıcılar ve akademisyenler tarafından ele alınacağı TÜREK 2023, bilgi alışverişi ve iş birlikleri için de son derece kıymetli bir platform oluşturacaktır.

‘WindEurope 2026’ etkinliğini ülkemize getirme sürecinde önemli bir kilometre taşı teşkil eden TÜREK 2023; sektörün kanaat önderleri tarafından güncel ve vizyoner konuların tartışılacağı oturumları, yenilikçi teknolojilerin inceleneceği ‘Geleceğin Rüzgarı’ etkinliği, WindEurope iş birliği ile düzenlenecek olan ve Avrupa’nın önde gelen tedarik zinciri yöneticilerini Türkiye’ye getirecek ‘Türkiye Tedarikçi Günü’ ve rüzgar enerjisi alanında insan kaynaklarının iş dünyasıyla buluşturulacağı ‘Kariyer Festivali’ ile katılımcılara kapsamlı ve zengin bir içerik sunmaktadır.

Kongremizde, geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu yıl da yurt içi ve yurt dışından seçkin konuşmacıların ve delegelerin yanı sıra WindEurope ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden rüzgâr derneklerinin üst düzey yöneticileri de bizlerle bir araya gelecektir.

Bu vesileyle, 12. Türkiye Rüzgâr Enerjisi Kongresi’nde sizi de aramızda görmekten büyük bir onur duyarız.

Saygılarımla,

İbrahim Erden
Yönetim Kurulu Başkanı
Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği